|
Interju Zuzu
ZUZu 2008.03.03. 15:01
- Szervusztok! Mikor alakultatok?
Gabi:
- Rgen. Norbi tudja megmondani a pontos dtumot.
Dani:
- Kt alakulsunk is volt. Amikor elszr ltrejtt a zenekar, akkor mg Csabi nem jtszott. Ez volt 2004 augusztusban, s Csabi csatlakozott hozznk 2005 janurjban.
- Jelent mr meg valamilyen hangz anyagotok? Esetleg tervezitek?
Csaba:
- Persze. Terveznk. Ez v vgre mr nem fog sszejnni, majd jvre. Szeretnnk, ha felkerlne r a Menj az ton, az Elg, a Mese, s a Te s n.
Gabi:
- Ez utbbi a legrgebbi dalunk, ezek termszetesen mind sajt szmok.
- Mennyire adottak a koncertezsi lehetsgeitek?
Csaba:
- Szeretnnk mr messzebbre is eljutni. Itt, ami a megyben adott, a lehetsgeinkhez kpest az ignyeink ki vannak elgtve.
Dani:
- Viszont tllpni ezen a trsgen elg nehz. Itt szakon minden befagy… Kptelensg innen kiszakadni.
Csaba:
- Csak kevs koncertezsre alkalmas hely van. A Stc, a Kakukk, Mtranovkon az Aladdin. Ennyi.
Zoli:
- Emiatt lenne szksges nagyon a demo. Elkldeni tbb helyre, mert amg nem halljk, hogy milyenek vagyunk, mit jtszunk, addig mi alapjn hvnnak el mshov is?
Csaba:
- Nem gagyit akarunk sszehozni. Szeretnnk rsznni vagy 100 ezret.
- Annyit minimum muszj is lesz.
Csaba:
- Pesten vettem fel a kapcsolatot egy stdival. Ott nagyon korrektnek ltjuk a vezet srcot. Mr vagy 15 ve mkdnek, teht nem hlye gyerekek.
- Cserekoncertekkel nem prblkozatok mg?
Csaba:
- Arra gondolsz, hogy X banda meghv magukhoz koncertezni, mi pedig visszahvjuk ket?
- Pontosan erre.
Csaba:
- Volt r plda, hogy szltunk pr itt fellp zenekarnak, hogy szvesen jtszannk elttk, de ez ennyiben is maradt.
Dani:
- A legtbb esetben az is problmt jelent, hogy ms a stlus, amit k kpviselnek, s nem igazn illnk oda.
- Ezt a mai koncertet ti szervezttek magatoknak?
Csaba:
- gy van. Sajt zsebbl. Az erstt breltk, meg a benzint is mi lltuk.
- Boxi fle az erst?
Csaba:
- Dehogy! R. adta.
- R. odaadta az erstt?
Zoli:
- Csak klcsn! 5000-rt.
- A mindenit! Tud lni a gyerek! Veszek n is egy erstt, s tlem mr 4999-rt brelhetitek! Na? Vagy inkbb legyen csapda! 4500 + fa! Mit szltok? Meg fogok gazdagodni!
Zoli:
- Ez nagy tlet!
- Elnzst, hogy ilyen vratlanul csaptam le rtok, s elg kszletlenl.
Csaba:
- Mert, ha kszlni szerettl volna rnk, akkor komoly lexiklis tudssal kellene rendelkezned!
- Ugyan, van weboldalatok, azon elg sok minden fenn van.
Gabi:
- Na, ez ksz... Most n leszek porondon.
- Mert? A te munkdat dicsri az oldal?
Gabi:
- gy van.
Zoli:
- Azrt olyan sr a frissts, ugye?
Csaba:
- Going httrkpet rakott fel. gy, hogy hrman nem vagyunk rajta… Nem frtnk ki! Pedig csak Norbi utn kellett volna kt entert nyomni, s mr j lenne!
- Rlatok az terjedt el, hogy feldolgozs zenekar vagytok. Mennyiben llja ez meg a helyt?
Csaba:
- Ez egyltaln nem fedi a valt.
Zoli:
- Nzz r Csabira!
Dani:
- Az az igazsg, hogy egy zenekar csak akkor tud nevet szerezni magnak, ha ezeket is jl jtssza el.
Csaba:
- n viszont errl gy vlekedem, hogy itt Salgtarjnban mi vagyunk az a zenekar, aki a legtbb sajt szmmal rendelkezik. Mondj ms zenekarokat, akik tbbel! J, Not This Time, Reflected, Hind, Macskanadrg. Akadnak, de azrt mi is az elsk kztt vagyunk ebben.
Gabi:
- Amatr szinten is mi vagyunk a legrgebbi banda itt.
Csaba:
- Nlunk az alapkoncepci az, hogy egy zenekarnak valahol el kell kezdenie. Az pedig mindenkinl a feldolgozs.
Norbi:
- De! Nlunk mindenki imdja a Metallica-t, nyilvn, hogy jtszunk ezt is, s Guns n’ Roses-t.
- Nlatok mirt van ez a fellls? Volt r klnsebb ok, hogy legyen kt gitr, bg, billenty, nek, dob?
Zoli:
- Kezdetetektl gy szerettk volna. Az eredeti felllsban Dani gitrozott, s Norbi nekelt, meg szlgitrozott. Ez gy nem volt j. Mert Norbi vagy nekeljen, vagy gitrozzon! Ezzel mindannyian egyetrtettnk.
- Ne is mondd... Volt egy nagyon kedves bartom, s hozott nekem egy dobgitrt. Aranyos volt. Teszem hozz, hogy mg harmonikzni sem tudok.
Zoli:
- n egyedl csak cimbalmon nem tudok jtszani, mert a hrok kztt tesnek a lapok.
Csaba:
- n meg triangulummal kezdtem!
Norbi:
- Lggitron knnyebb!
Dani:
- n annak idejn mg vadszkrtn jtszottam.
- rzem is a Hubertus illatot.
Dani:
- h! Arra mr runtam.
Zoli:
- A bandban szinte mindannyian autodidakta mdon jutottunk el a sajt hangszernkig. Taln Levi az, aki egy vet jrt zeneiskolba. n anno fafvs, basszus hangszeren tanultam, de ez mr nagyon rgen volt.
- A mltkori koncertnl lttam, hogy a billentyt le kellett rakni a sznpad el. Ez elg gz, amikor beindulnak a npek.
Gabi:
- Azta mr rjttnk, hogy felfr. Csak el kell fordtani keresztben.
Zoli:
- A motoros tallkozn azrt felfrtnk nagy duzzogva!
- Ott nagyon mostoha idjrst fogtatok ki!
Csaba:
- Mi mg nem is annyira… Nlunk egy pillanatra kisttt a nap is.
- Van-e olyan banda, akikkel szvesen lpntek fel?
Dani:
- Rengeteg olyan van, akik hasonl stlusban zenlnek, mint mi. Velk kellene sszefogni valahogy. Az a baj, hogy egymst sem ismerik, hiszen elg nagyok a tvolsgok kzttnk. n pldul, Miskolcon tanulok, s ott is rengeteg zenekar kezdemny van. Mit ne mondjak, van bennk tehetsg bven, pp csak ugyanazokkal a gondokkal kzdenek, mint mi. Lehetsgk sincs bemutatkozni.
Norbi:
- Nzztek! Megjtt Viktor!
Viktor:
- Szervusztok! Bemutatkoznk: Kecsks Viktor (Primary Stroke – a szerk.) Going rajong!
Zoli:
- Meg tiszteletbeli Going tag!
Norbi:
- Viktor mr rengeteget segtett neknk. Elfordult, hogy a basszusgitrosunk a koncert napjn lemondta a fellpst, mert ppen nem rt r, s Viktor ugrott be helyette. Kemny kt rja volt betanulni a sajt szmainkat. Szinte tkletes koncertet adott velnk.
Dani:
- Kicsit megszenvedtnk vele, de helytllt!
Zoli:
- J! Megrkezett a dobosunk!
- Szia! Te is bemutatkoznl?
Levi:
- Rkos Levente vagyok, ebben a zenekarban dobolok.
Zoli:
- a lnyok kedvence.
Norbi:
- A TZP-en dolgozol. A fateleprl jttl.
Levi:
- Tanulok Pcsen.
- Nem kell az nletrajzod!
Dani:
- Ez lesz vagy hrom oldal.
Norbi:
- Az egsz a krhzban kezddtt...
- Iskolai vgzettsged?
Levi:
- Nyc.
Dani:
- n egyetemre jrok.
Zoli:
- n csak fiskolra!
- n is csak fiskolra, mert sokat voltam vidken, s nem brt kifejldni az agyam...
Zoli:
- Csinlsz rlunk 600 kpet?
- Hogy a viharba ne! Ha levetkztk meztelenre.
Csaba:
- Mr gondoltunk valami hasonlra!
Zoli:
- Nem lehet. Itt fiatalkorak is vannak.
Norbi:
- k szintn siktannak az els sorban.
- Egybknt milyen a rajongtborotok sszettele?
Csaba:
- Neknk mg csak rajong campingnk van!
Norbi:
- Rajong. Ez nagyon rossz sz. Ez annyira steril. Valaki szerethet valamit, de az, hogy rajong, az nem j kifejezs erre.
Csaba:
- Nekem szokott integetni kt lny a novki buszrl.
- Nagyon ksznm Nektek a beszlgetst fik!
- Mi ksznjk!
Csabi krsre ezt mg le kell rnom: A Going kedvenc itala a pohr shr.
Tagok:
Baranyi Norbert Jnos – nek
Judk Zoltn – basszusgitr
Tth Csaba – szlgitr
Dek Gbor – billenty
Nagy Dniel - ritmusgitr
Rkos Levente – dob
|